Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/var/www/clients/client56/web118/web/wp-content/themes/lovely-child-theme/dynamic.css) is not within the allowed path(s): (/nfsmnt/:/data/:/usr/php72/:/usr/bin/:/apachetmp:/tmp/:/var/tmp/:/dev/urandom:/usr/lib/x86_64-linux-gnu/ImageMagick-6.8.9/bin-Q16/:/usr/local/bin/:/etc/ssl/certs/ca-certificates.crt) in /nfsmnt/hosting2_1/d/e/de861549-cc7e-47f0-8c42-645b0844097c/pinkironlady.sk/web/wp-content/themes/lovely/option-tree/includes/ot-functions.php on line 255
Lifestyle,

Prečo nezačneš normálne zdravo jesť a cvičiť?

Chcem či nie v poslednej dobe mám akési šťastie na cudzie rozhovory. 🙂

Sedím vo vlaku, pozerám von oknom na krásu letného počasia, premýšľam čo dobré si pripravím na večeru, a tak nejak vzadu v hlave držím aj myšlienku, o čom budem písať ďalší článok.
Za oknom v stanici ďalšej zastávky vidím množstvo ľudí. Každý niekam uteká, niekto sa usmieva, niekto zasa mračí.
Na ďalšej zastávke vidím za oknom malé asi päťročné chlapča, ktoré sa spokojne v tomto teple napcháva hranolkami s tatárskou. Už už premýšľam ako tento moment pretaviť do článku o potrebe zdravých a nutrične vyvážených jedál vo vývine detí, keď v tom zrazu…

… do kupéčka ku mne pristúpia dve „kočky“, sestry. Ok, priznávam, že slovo kočka nie je k stavu jednej z nich vôbec adekvátne. 🙂

Počas jazdy som nezachytila ich mená, a tak ich teraz pracovne nazývam Jankou a Dankou. 🙂
Janka asi 25ročné dievča s objemom asi 50kg a Danka, tridsiatnička s o niečo väčším, a to asi 100kg objemom a mišelinovou pneumatikou, ktorá dávno pohltila aj miesto, na ktorom určite v minulosti boli nejaké tie prsia.


Priznávam, že za bežných okolností by som si pomyslela svoje a nechala to tak. Lenže šikovnosť moja neopúšťaj ma, nechala som doma knihu, aj slúchadlá, a tak mi nezostáva iné, len pozerať von oknom, počúvať a čakať, kým vystúpim.

“To čo máš? Preboha, čo si zajac? Naši nič nevarili?” poznamenala Janka (tá chudšia) pri pohľade na misku plnú mrkvy, ktorú si z tašky vytiahla Danka, spolu so zvláštne vyzerajúcim smoothiem. (Až neskôr som zo zvyšku rozhovoru zachytila, že ide o rozmixovaný zeler s cesnakom a lyžičkou medu – bleeee). 😀

“Už sa tak naozaj začínam cítiť. Ale na nete písali, že treba vydržať tri týždne a výsledky prídu. Tak som sama zvedavá,” dodala Danka.
“Prosím ťa, tieto tvoje internetové diéty! Prečo nezačneš normálne zdravo jesť a cvičiť?” spýtala sa Janka.
“Nie nie, počúvaj, tebe sa to hovorí. Vždy si z nás ty bola tá chudá, ale aj tak, vždy je všetko o diéte!” oborila sa na ňu Danka (tá obéznejšia) a ďalej pokračovala “Tí ľudia na nete to majú odskúšané a všetkým to zabralo. Stačí sa len držať presne stanovených rád a príde to. A potom raz budem vyzerať ako ty.”

“Oukeeej, ale to by si musela chodiť cvičiť tak ako ja, aspoň párkrát do týždňa. No schválne, koľká v poradí je toto tvoja diéta?” nekompromisne rýpala ďalej Janka.
“Ale prestaň! Nemôžem za to, že mi nie každá sedí. Pri jogurtovej diéte som zistila, že mám alergiu na laktózu, z jablkovej som takmer skolabovala, maková mi nerobila dobre na žlčník a z hroznovej ma strašne nafukovalo,” s nadšením koľko toho vyskúšala odpovedala Danka, pričom naďalej do hlavy tlačila nakrájanú mrkvu.
“Aspoň sa ti podarilo niečo schudnúť?” so zvedavosťou sa spýtala Janka.

“Ani nie, ale možno je to naozaj tým, že vôbec necvičím. Lenže čo ti poviem, nemám kedy. Zaplatila som si vstup do fitka, bola som tam raz. Kamoškin frajer je tréner, aj mi zostavil jedálniček a tréningový plán, ale kto má na to v dnešnej dobe čas? Musela by som si všetko večer navariť, pochystať do krabičiek, každý druhý deň ísť cvičiť… No úprimne, mám ja kedy?” s rehotom nad vlastným životom zakončila Danka.
“Máš pravdu, budeš mať tridsať, nemáš frajera, žiješ stále s našimi, máš dve mačky, žiadne záujmy, keď ťa volám von, tak sa ti nikdy nechce… hej, máš úplnú pravdu, nemáš na zdravé jedlo a cvičenie čas, chúďatko,” so sarkazmom dodala na Dankin život uvedomelá Janka.

To už ale bol čas na vystúpenie z vlaku. Chvalabohu! 😀 Ešte chvíľku a pustila by som sa do Danky aj ja. 😀

Poznáš aj ty niekoho kto sa “trápi” s nezmyselnými diétami a bezvýsledne?
Resp. s akými diétami si sa stretla ty? A čo všetko si na vlastnom tele odskúšala ty?

P.S.: Nikoho za nič neodsudzujem, len zberám skúsenosti z diét a detoxov, ktoré nie vždy naozaj fungovali tak, ako bolo na začiatku v ich popise uvedené. 🙂 Preto budem veľmi rada ak sa so mnou podelíš aj o svoju skúsenosť. 🙂

02 komentárov

writer

Osobná trénerka, bloggerka, fitness motivátorka.

2 Komentárov

Lenka

Super clanok 🙂 ja som raz bola tiez na jogurtovej diete a jedine z coho som schudla bolo to behanie na wcko, skusala som aj dietu so smoothie, ale malo to rovnaky efekt. Moj zaludok to nezniesol a vsetko cez neho preletelo.
Ale musim ti podakovat, lebo vdaka tvojim clankom som zistila kde robim chyby. Chcem sa ta eset opytat, vies mi poradit aj nejaky plan na cvicenie? Lebo ja len bicyklujem. Dakujem.

0

Odpovedať

Annie B.

Ahoj, Lenka 🙂
Ďakujem ti krásne za osobnú skúsenosť 😉
A ohľadom cvičenia som ti napísala mail 😉

0

Odpovedať

Odpovedať