Zážitky z posilky,

Posilková kultúra č. 1

Určite si sa aj ty stretla s nejakým druhom, nazvem to “spoločenskej kultúry”, ktorá ti diktovala ako sa obliecť na pracovný pohovor, ako čo najlepšie zapôsobiť na muža, či ako sa v nejakej situácii správať, aby si dosiahla želaný výsledok.

Posilková kultúra, by vrámci spoločenského fungovania mala teda pôsobiť rovnakým dojmom.

Predstav si, že by si pri nejakom tom úvodnom zoznamovaní sa s prostredím a podpisovaním akejsi zmluvy, ktorá z teba urobí člena, podpísala aj protokol o tom, ako sa v posilke budeš správať a čo budeš môcť na sebe mať. (Úplne ideálne by bolo, ak by sa celá posilka niesla v hesle “bez-ružovej-sem-nelez!” :D)
Obmedzujúce? Práve naopak…

Skús sa vžiť do situácie ako je táto…

Prídeš do posilky, odhodlaná a motivovaná cvičiť tak ako predošlé dni, keď ti tvoj režim zrazu naruší nejaký chalan, ktorý doma v skrini momentálne nenašiel nič lepšie ako tie najnemožnejšie tepláky neidentifikovanej značky. (Ok, súhlasím, že nie vždy je všetko o značke, no v tomto prípade hovorím aspoň o štýle.)

Povieš si: „Ok, netreba ho hneď súdiť, hlavne, že prišiel a niečo pre seba chce robiť.“

Ty cvičíš, dokončuješ sériu cvikov a ideš na lavičku, kde práve dotyčný docvičil, keď tu zrazu vidíš, že je lavička celá prepotená a na činke sú naložené niekoľkokilové kotúče.

Opäť si povieš: „Ok, cvičil, je logické, že sa potí (hoci k čomu sú tu tie čistiace utierky???) … zabudol zložiť závažia, nevadí, nič sa nedeje.”

Ty si odcvičíš a ideš späť ku činkám. Čo nevidíš? Činky na zemi hneď vedľa stojana, na ktorom bežne zvyknú bývať. Nakoľko si si všimla, že v tom momente s nimi necvičil nikto iný než ten pako a ty máš, samozrejme, ešte stále dostatok trpezlivosti (a predtréningovka ešte nezačala dupať na plné obrátky), zodvihneš ich, dáš ich na svoje miesto a s pokojom pokračuješ vo svojom tréningu.

Pri malej prestávke medzi sériami prebehneš pohľadom po posilke. Stroj za strojom, činka za činkou, všade naložené kilá, kotúče, činky na zemi… takmer to vyzerá, akoby fitkom prebehlo stádo dementov.

A dosť! Ak teba nejaký zamestnanec posilky hneď prvý týždeň zvozil za to, že si nedala dole len päťkilový kotúč, prečo by tento „teplákový hrdina“ mohol robiť takýto bordel a nikto mu nič na to nepovedal…

Vystrelíš z lavičky a ideš priamo k nemu. Áno, yes, opäť jeden z tých, čo urobí tri opakovania, ale ešte 5 minút na seba pozerá do zrkadla, či ten sval už náhodou nenarástol.

03-miesic

Jemne ho ťukneš po ramene, hoci by si mu za tú spúšť najradšej jednu vrazila.

„Prepáč, ale buď taký dobrý a skladaj po sebe kotúče a činky dávaj na miesto. Nikto tu po tebe nie je povinný upratovať.“
„A na čo sú tu oni?“ mávne do priestoru ukazujúc na personál, ktorý v tej sekunde pozostáva z asi štyridsaťpäť kilovej kočky na recepcii.

Áno, ty tupá hlava, ona je tu presne na to, aby po tebe skladala tie dvadsať kilové kotúče…
Blbec…

Nenecháš sa vytočiť tou tupou horou pseudosvalov a radšej pokračuješ vo svojom tréningu dúfajúc, že tvoju ´neodpoveď´ a odchod pochopil a viac to už neurobí…

Lenže prichádza ďalší deň a posilka opäť víta toho teplákového hrdinu s tupým výrazom a odhodlaním nechať tu ešte väčší bordel ako včera…
Ešte stále je podpísanie záväzného protokolu “posilkovej kultúry správania sa” pre teba, ako inteligentnú osôbku, obmedzujúci? 🙂

 

0žiadny komentár

writer

Osobná trénerka, bloggerka, fitness motivátorka.

Odpovedať