Lifestyle,

Lulu a jej boj s diétami

Po poslednom článku o Erike sa ozvalo niekoľko dievčat, ktoré potrebovali pomôcť či poradiť so stravou a cvičením, ale i také, ktoré Eriku v jej snahe schudnúť a spevniť telo podporili svojimi komentármi. 😉
Objavila sa však i Lulu, kočka, ktorá na tom bola možno podobne ako si ty či ešte oveľa oveľa horšie…

✿✿✿

„Ahoj, Anka! 🙂 
Nechcem ťa zaťažovať dlhým a nezaujímavým čítaním, tak ti v skratke objasním môj život. Som Lulu, mám 26 rokov, 168cm, 74 kg a problém s názvom mentálna anorexia a porucha kompulzívneho jedenia.Lulu a jej boj s diétami

Celý život športujem. Teraz už síce menej, no od malička sa závodne venujem aj tenisu. V 18tich rokoch som pri svojej výške vážila vyše 80 kíl. Neriešila som to, pretože som mala svaly a bola som denne na kurte a v posilňovni. Postupne som si ale začala uvedomovať, že by som chcela vyzerať ženskejšie, a tak som začala pod odborným dohľadom chudnúť. To sa mi racionálnym spôsobom podarilo na 65 kíl. Bolo to super a veľmi ma to nakoplo. 🙂

V tom čase som začala behávať dlhšie trate a uvedomila som si, že keď mi vlastne to chudnutie ide tak skvele, skúsim ísť s váhou ešte nižšie, a to za nastavenia mojej vlastnej diéty. Týmto spôsobom som skončila na 49 kg.
Sama seba som presviedčala že vyzerám super, hoci ohlasy z okolia nasvedčovali, že tomu tak nie je.

Telo si koncom roka vypýtalo všetky mnou odopierané živiny späť a ja som tak pribrala behom pár mesiacov 20 kíl. Bola som nešťastná, mala som depresie, nedokázala som myslieť ani sa rozprávať o ničom inom než boli kalórie, cukry, tuky… Bolo to neskutočne obmedzujúce.

Hanbila som sa chodiť medzi ľudí, uzatvárala som sa doma a hlavne do seba. A tak som sa znovu vyhecovala na chudnutie. Tentokrát ma to stálo dvakrát toľko síl, a to fyzických aj psychických. Povedala som si, že už to nepreženiem ako prvýkrát a že sa ustálim minimálne na takých 55-58 kíl. Bol to dobrý plán!

No zrazu som mala 48 kg. Opäť spokojná a zdalo sa, že i zdravá. Vtedy som však od svojej lekárky dostala papier s podozrením na diagnózu – mentálna anorexia.
Vysmiala som ju s tým, že to nie je pravda!

Keď sa však teraz spätne zamyslíma v myšlienkach vrátim do tej situácie, je mi jasné prečo mi ten papier dala. Dvadsať minút som ju v ordinácii presviedčala o tom, že jem zdravo (rozumej tým zelenina, doobeda aj farebná, poobede už len zelená) a že mi nič nechýba. Opak bol pravdou.
Chýbalo. Telo si znova vyžiadalo chýbajúce živiny späť.

Anorexia plate

A tak som tu so svojimi 74 kg.
Fyzicky mám zničený pankreas, stukovatelú pečeň, absolútne zastavený metabolizmus a telom pohltené medzilopatkové svalstvo.

Úprimne ti poviem, že do ďalšej diéty nemám už viac chuť. Cvičenie aj vzhľadom k dvoj- a trojfázovým tréningom z minulosti ma tiež neláka a sedavé zamestnanie mi rozhodne nepomáha.
Preto teraz zúfalo hľadám nové stimuly.“ 🙂

✿✿✿

Lulu mi svoj príbeh napísala, pretože sama dobre vie, aké je dôležité cítiť od niekoho v živote podporu. A tiež preto, aby si aj ty všetko brala s ľahkosťou a nepripisovala chudnutiu príliš vysokú mieru vážnosti, ktorú si nezaslúži.
Ale hlavne preto, aby si aj ty nedopadla ako ona!

Preto aj keď vianočné sviatky už sú čo nevidieť tu a na teba bude doma či na každej návšteve u niekoho z rodiny číhať kopec jedla a zákuskov, jedz ich v zdravej a rozumnej miere. 😉
A za žiadných okolností nepodliehaj diétam typu „10 kg dole za týždeň len vďaka…“.

Diéta je skvelá vec, pokiaľ nad ňou máš kontrolu!

Ak chceš Lulu podporiť, nechaj jej pod článkom komentár a ak máš aj ty príbeh, s ktorým sa chceš podeliť, napíš mi. 😉 Nie je nič lepšie ako mať okolo seba ľudí, ktorí ti vedia pomôcť! 😉

0žiadny komentár

writer

Osobná trénerka, bloggerka, fitness motivátorka.

Odpovedať